درباره ما بیشتر بدانید!

pas

مظاهر صتعت فعاليت خود را درسال ۱۳۶۹ درزمينه توزيع و فروش انواع ماشين آلات صنعتي آغاز نمود. عمده فعاليتهاي اين شركت بر روي ماشين آلاتي نظير کاروسل . بورینگ . رولینگ .هاپ . نورد . فورجینگ . گيوتین، پرس برک،پرس هاي هيدروليك و ضربه‌اي، پانچ ۵کاره هیدرولیک وپانچ CNC، انواع ماشين تراش CNC و معمولي، انواع ماشين سنتر CNC وماشین فرز، نورد ۳ غلطک و ۴ غلطک، اره نواری و … مي باشد. در طي اين مدت اين ما توانستیم به تجربيات ارزشمندي در زمينه ماشين آلات صنعتي دست پيدا كنیم و لذا به يكي از معروفترين توزيع كننده‌ هاي ماشين آلات صنعتي در كشور مبدل گرديدیم. همچنين اين شركت آمادگي واردات انواع ماشين آلات از كليه كشورهاي جهان، اخذ پرفورما، حمل كالا، انجام امور گمركي و ترخيص كالا را دارا مي باشد.

اهداف ما در این سامانه

همه ما می دانیم که مهمترین مولفه در یک تجارت موفق”مشتری” می باشد.بنا براین ما برای پاس داشتن این مهم گذاشتن ارزش برای مشتریان سازمان یک منشوری از ارزش ها و اخلاق تجاری خودمان تنظیم کردیه ایم که
عبارت زیر میباشد :

ما می دانیم که اولین خواسته مشتری “احترام” است.
ما می دانیم که مشتری درنگاه اول خود ظاهر “آراسته، مرتب، منظم و تمیز” کارکنان و محلی که در آن وارد می شود را می سنجد و هرچقدر این ظاهر آراسته تر باشد، تشویش های درونی مشتری کمتر و کمتر می شود و جای خود را به آرامش واحساس رضایت خواهد داد.
ما می دانیم که عرضه کالاوخدمات “موردنیاز” مشتری در گروه مامی تواند اطمینان وی رابه ما افزایش دهد.
ما می دانیم که برای مشتری”کیفیت خدمات” مهمترین عامل مراجعه به گروه ما می باشد
ما می دانیم که مشتری انتظار دارد درحداقل “زمان” خدمات ارائه شده به وی صورت گیرد و از طولانی شدن زمان هراس دارد.
ما می دانیم که دستیابی مشتریان به رده های بالاتر می تواند مشتری رابرای مراجعات بعدی مصمم تر کند.
ما می دانیم که ایجاد تحول و تنوع در محیط کاری براساس “پیشنهاد” مشتریان، آنها را در همکاری با شرکت ترغیب کرده و با این کار آنها خود را جزیی از این شرکت خواهند پنداشت.
ما می دانیم که ایجاد “روح اعتماد” و “صداقت” در محیط کار از پارامترهای استوار “مشتری مداری” است و باید به این نکته ایمان بیاوریم که حیات اقتصادی ما به رضایت مشتریان ما وابسته است و بدون حضور مشتری ما نخواهیم بود.
كليد رمز موفقيت شركت رضايت مشتري است. هنگام ارائه خدمات به اين ويژگي پايبنديم.
اعضا و پرسنل شركت به عنوان ارزشمندترين منابع به حساب مي‌آيند. بنابراين از هر كوششي جهت آموزش و بهبود كيفي پرسنل دريغ نمي‌نماييم.
منافع مادي شركت را هدف نمي‌دانيم بلكه وسيله‌اي مي‌دانيم براي تداوم شركت، تداوم ارتباط شركت و مشتريان و تداوم اشتغال‌هاي ايجاد شده.
مطمئناً موفقيت مادي شركت مورد توجه است ولي ما آن را وسيله‌اي براي تأمين اهدافي گسترده تر كه همانا اشتغال زايي و رونق اقتصادي و فني كشور ميباشد ميدانيم.
ما همواره ارزشهاي ذيل را كه منبع هدايت ما در ارائه خدمات شایسته به مشتري ميشود را فراموش نخواهيم كرد :
در هر شرايطي به اصول اخلاقي و صفات معنوي پايبنديم.
نظم ، آراستگي ، وقت شناسي ، دقت ، مهارت و آمادگي براي ارائه خدمت به مشتري را از اصول مسلم و قطعي موفقيت خود ميدانيم.
فرهنگ پاسخگو بودن در مقابل مشتري را از بسترهاي تعالي خود و شركت ميدانيم.
رعايت احترام ، ادب و نزاكت و عدالت و انصاف را يكي از رموز بقاء شركت تلقي ميكنيم.
همواره حق با مشتري ميباشد و ميبايد از رضايتمند بودن مشتري به سمت خرسند نمودن خود مشتري حركت كرد.
مشتري از نظر ما يك شريك تجاري است كه ممكن است تا دهها سال موجب ايجاد يك رابطه مستمر شود و از كنار اين رابطه هر دو طرف سودمند شوند.
ما امانتدار مشتريان خود هستيم ، بنابراين تلاش مي‌نماييم به شيوه مطلوبي حافظ اسرار و مستندات محرمانه آنها باشيم.
تعلقات سازماني را در خود مي پرورانيم و به همكاران احترام مي گذاريم تا با همدلي در جهت كرامت و رضايت مشتري و مردم گام برداريم.
تلاش مي‌نماييم با رعايت اصول صرفه جويي و پرهيز از تجمل گرايي و هزينه هاي غيرضروري در استفاده از منابع و امكانات موجود ، قيمت تمام شده محصولات و خدمات خود را كاهش دهيم.
با رعايت اصول اخلاقي و اسلامي در تعامل با مشتري و ساير همكاران تلاش مي‌نماييم تا محيطي سالم و پويا داشته باشيم.
دريافت هر گونه انتقاد، اظهارنظر و پيشنهاد از سوي همكاران و مشتريان را مشتاقانه ارج نهاده و از آن به عنوان زمينه ساز رشد و ارتقاي خود و شركت استفاده مينماييم.

'